BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Latvijā

Starptautiskie sūtījumi un muita (14 komentāri)

Kirils 2012-12-18 21:05:56 Latvijā
Bilde rakstam No 2013. gada 1. janvāra paciņu, kas nosūtīta no valsts ārpus Eiropas Savienības, varēs saņemt nečakarējoties ar muitu, ja tās vērtība būs līdz 22€ (PVNL 53.4.), nevis 10€ kā pēdējos divus gadus. Forši, ne?

Bet izrādās, ka muita mūs jau vairākus gadus smuki čakarē — par pasta pakalpojumiem (t.sk. paciņas nosūtīšanu), kurus muitnieki vienmēr ar lielu prieku pieskaitīja pie muitojāmas preces vērtības, nebija un nebūs jāmaksa muita, ja vien sūtījuma svars nepārsniedz 10 kilogramus. (PVNL 53.1. un 52.1.1.b.)

Informācijai:
Pievienotās vērtības nodokļa likums spēkā no 01.01.2013.
Likums "Par pievienotās vērtības nodokli" spēkā līdz 31.12.2012.

Svarīga piezīme. Es neesmu jurists.

Meteo informācija joprojām tiek piedāvāta (arī Tev) (14 komentāri)

Kirils 2011-10-19 17:30:05 Latvijā
Bilde rakstam Latvijas meteo informācijas projekts meteo.02.lv tika izveidots jau vairākus gadus pirms VSIA LVĢMC rašanās. Tas vienuviet piedāvā vienkāršu, bet būtisku informāciju par laika apstākļiem Latvijā, tajā skaitā par nokrišņiem, ceļu stāvokli, radiācijas līmeni, vēju u.c.

Pakalpojumu meteo.02.lv ikdienā izmanto gandrīz visu Latvijas lielo iestāžu darbinieki. Apmeklētāji pārstāv bankas, apdrošināšanas u.c. finanšu kompānijas, ostas, lidostas, mežniecības un mežu dienestus, augstskolas un citas izglītības iestādes, pašvaldības, Iekšlietu ministrijas iestādes, telekomunikāciju, IT un elektronikas uzņēmumus, Latvijas pastu, LVRTC un daudzas citas juridiskas personas. To privātām vajadzībām ik dienas izmanto motobraucēji, dabas mīlētāji un citi entuziasti.


Un vēl - Latvenergo datortīkls vakar tika uzlauzts (10 komentāri)

Kirils 2011-05-04 14:54:48 Latvijā
Bilde rakstam Ja nu tas kādam interesē. :)

Ieejas punkts, iespējams, varētu būt nedrošas paroles uz Cisco maršrutētājiem. Nez, vai šis ir kaut kā saistīts ar "Neo vs Latvenergo tarifiem" lietu?

Andronu McBetonu paņēmusi policija (20 komentāri)

Kirils 2010-10-01 15:35:35 Latvijā
Bilde rakstam Izskatās, ka policija otrdien savākusi McBetonu. Tā jau nekas it kā - parunāties un vienoties par to, kas ir labi un kas ir slikti, ir noderīgi. Bet nu veikt psihiatrisko ekspertīzi, tas gan no malas izklausās smieklīgi. Varbūt beidzot iemācīsies nelamāties tik daudz.
Andrim ir raksturīga nesakarīga un rupja rakstura paziņojumu nosūtīšana cietušajiem.
Uz šo brīdi turpinās izmeklēšana, persona ir atzīta par aizdomās turēto, tiek lemts jautājums par psihiatriskās ekspertīzes noteikšanu.

Bet kā pareizi rīkoties, ja netīšām pamani ievainojamību kāda interneta resursā? Kāda ir "oficiālā nostāja"?
Es parasti ļoti anonīmā veidā nosūtu e-pastu un ceru, ka cilvēki būs gana gudri, lai tālāk vērstos pēc palīdzības pie speciālista, nevis mēģinātu problēmu atrisināt, meklējot un cenšosoties sadot pa mizu tam, kas brīdināja.

Fuck you, ministru kungi un dāmas! (9 komentāri)

Kirils 2009-11-23 14:20:24 Latvijā
Bilde rakstam Tātad, divas lietiņas, jaunieši un vecākie pilsoņi...
Valdība plāno palielināt ikgadējo transporta līdzekļa nodevu. Nu labi, vajag, protams. Ceļi ir sliktā stāvoklī, smagie spēkrati vairāk izdangā. Pareizi ir.

Bet motocikliem pacelt no 3 uz 100 latiem nav pilnīgi nekāda sakara. Mocis caurumus šosejā var uztaisīt tikai metot kūleņus.

Labi, nu pārrēķinājās, nepamanija. Bet "Nodeva turpmāk būs jāmaksā katru gadu neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklim tiks veikta valsts tehniskā apskate vai nē." jau ir klaja ļaunprātība ar nodomu. Kāds sakars? Ja nav tehniskās apskates, Tu nekur nebrauc un neko netērē.


"Nav, par ko balsot"? (76 komentāri)

Kirils 2009-05-22 17:58:41 Latvijā
Bilde rakstam Šogad stipri vairāk kā citus gadus aktualizējas jautājums: par ko lai balso? Izvēle taču nav nekāda spožā.
Vēl vairāk kā citus gadus gribas nedoties uz iecirkni un nebalsot, taču kā ierasts ir sarosījušās "nevēlamās" partijas, kas ievēlēšanā paļaujas uz pseidopilsoņu balsīm. Ko darīt? Kā nepieļaut šo partiju nonākšanu pie varas, taču reizē neatbalstot kādu no vecajiem labajiem izzadzējiem?

Risinājums ir triviāls. Tava balss tiks ieskaitīta, ja vēlēšanu urnā iemetīsi nebojātu vēlēšanu aploksni, bet tajā nebūs derīga vēlēšanu biļetena. Tādā veidā tu nepalielināsi citu balsu svaru, taču arī neatbalstīsi tradicionālos zagļus.

Tātad, ja tu tiešām uzskati, ka neviena no partijām tavā pašvaldībā nav pelnījusi tavu balsi, eleganta rīcības shēma būtu iepriekš sagatavot (izdrukāt un sagriezt) šo biļetenu, paņemt vienu līdzi, doties uz iecirkni, lai saņemtu savas vēlēšanu aploksnes, un ievietot sarkanajā aploksnē iepriekš sagatavoto biļetenu. Neaizmirsti aploksni iemest urnā! Tava balss skaitīsies, taču neviena partija to nesaņems.

Pievienojies un padod ziņu tālāk. Tautai ir jāzina savas iespējas!

Man kauns par šo valsti (7 komentāri)

Kirils 2009-03-16 10:47:47 Latvijā
Bilde rakstam Es nesaprotu tos jauniešus formastērpos, kas šobrīd ir ielenkuši mūsu tautas brīvības simbolu un, acīmredzot, saņēmuši pavēles nepielaist pie tā interesentus. Nezinu, ko viņi vakarā pēc šī svarīgā uzdevuma izpildes ir ieplānojuši darīt, bet es viņu vietā ar izpildīta pienākuma apziņu ietu ierakt sevi zemē no kauna.

Joki par Kirilu? (20 komentāri)

Kirils 2008-03-05 11:27:51 Latvijā
Bilde rakstam Kamēr es vēl joprojām esmu iesprūdis joku apkopošanas fāzē (jo tie izbārstīti pa visu plašo internetu), kāds jau ir paspējis nodrukāt un izdot to krājumu, kā arī iemest torrentos.

No 16. februāra jauni CSN (28 komentāri)

Kirils 2008-02-15 15:39:47 Latvijā
Bilde rakstam No rītdienas stājas spēkā grozītie CSN.
Svarīgākie labumi un sliktumi īsumā seko zemāk. Konsolidētā versija vēl tiek gatavota.


Rīgas Satiksme, owned (8 komentāri)

Kirils 2008-01-21 16:31:15 Latvijā
Nu tā, beidzot Rīgas Satiksme dabuja spļāvienu sejā. ;>
Pasažieru vilcienu satiksme lielākajā daļā maršrutu Rīgā ir vismaz divreiz ātrāka par "Rīgas satiksmes" piedāvātajiem sabiedriskā transporta reisiem, bet kopš 1.janvāra brauciens ar vilcienu ir arī ievērojami izdevīgāks tēriņu ziņā, liecina aģentūras LETA veiktais pētījums.

Darbadienās no aptuveni plkst.10 līdz 15.30, kad "Pasažieru vilciens" piedāvā 25% atlaidi, dzelzceļa biļete braucieniem Rīgā ir pat teju uz pusi lētāka nekā tramvajā, trolejbusā vai autobusā.

Piemēram, pēc plkst.10 ar vilcienu no Zasulauka līdz Centrālajai stacijai var nokļūt deviņās minūtēs, samaksājot 23 santīmus. Savukārt 2.maršruta tramvajs līdzīgu maršrutu - no Zasulauka līdz 13.janvāra ielai - labvēlīgos apstākļos, proti, ja negadās kāds sastrēgums, var veikt 21 minūtē, un pasažierim nākas šķirties no 40 santīmiem. Tādējādi tramvajā ir jāmaksā par 74% vairāk, bet jābrauc divas reizes ilgāk.

Lai gan šiem bieza āda, gan jau, ka nemaz i nejutīs.

Paralēli vēl cīnos ar HP un Latvenergo. Portatīvais dators jau mēnesi bez elpas, lai gan vēl 2 gadi "starptautiskā" garantija atlikusi. Atsakās labot. Tikmēr jau 4. mēnesi joprojām vairākas reizes nedēļā pazūd elektrība. "Sadales tīkls" pieņēma manu iesniegumu un uzreiz pēc tam pārvācās uz jaunām telpām...
Avots: http://www.leta.lv/

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:59
Vakar:241
Ra:317

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana izraisa neārstējamu plaušu vēzi