BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Tehnoloģijas

iPhone Tevi izspiego tik daudz, cik pats to ļauj (9 komentāri)

Kirils 2011-04-21 16:33:25 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Šodien internetā parādījušies stāstiņi par to, ka iPhone pieraksta, kur Tu esi bijis. Tas tā daļēji tiešām ir.

Ir pieejama programmiņa iPhoneTracker, kas no iPhone rezerves kopijām, kas atrodas uz datora, ļauj izvilkt ārā informāciju par Tavu vēsturisko atrašanās vietu. Tātad programmas darbībai telefons, nav jāpieslēdz pie datora. Turklāt, ja Tev uz datora nav telefona satura rezerves kopiju, tad ari pieslēgšana neko nedos. Tā kā rezerves kopēšanu uz MacBooku nelietoju, tad programma neko sakarigu nerādīja. Tāpēc pastāstīšu kā tikt pie šīs informācijas "ar roku" un līdz ar to raksts ieies diezgan tehniskās niansēs.


Mobilo telefonu (GSM) tīklu uzlaušana (8 komentāri)

Kirils 2010-12-30 02:10:48 Tehnoloģijas
Bilde rakstam 27C3 tika nodemonstrēts reāls pierādījums tam, ka ir iespējams noklausīties GSM (ar šifrēšanu) telefona sarunas. Tika paradīts pilns ceļš no tikai telefona numura līdz diviem AMR failiem (balss ierakstiem vienā un otrā virzienā).

GSM asociācija par šo problēmu tika informēti pirms gada, bet paziņoja, ka to realizēt dzīvē ir gandrīz nereāli, jo ir jādislocē un jāidentificē "upuris". Vakar Karsten Nohl un Sylvain Munaut pirms dažiem desmitiem stundu nodemonstrēja trūkstošos soļus. Ja vēlies uzzināt, kā tas tika izdarīts, tad lasi tālāk!


Lietus karte - kur šobrīd līst? (15 komentāri)

Kirils 2010-08-02 11:33:56 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Jau vairākus gadus meteo.02.lv piedāvāja diezgan vienkāršu koncentrētu informāciju par nokrišņiem, ceļu stāvokli un radiācijas līmeni Latvijā.
Pagājušās nedēļas beigās šī lapa ir ieguvusi labāku dizainu un uzlabotu funkcionalitāti. Tagad ceļu karte un nokrišņu karte integrēta uz pārskatāmas un precīzas pamatnes, ļaujot ērti noteikt nokrišņu atrašanās vietu virs Latvijas.

Nokrišnu intensitāti apzīmē krāsas no gaiši zaļas (smidzina) līdz tumši zilai (gāž kā ar spaiņiem), bet braukšanas apstākļus uz ceļiem norādā: zaļgandzeltens - labi, oranžs - ciešami, sarkans - stipri apgrūtināti). Šobrīd pieejama arī informācija par temperatūru un vēju lielākajās Latvijas pilsētās. Tā gan pagaidām tiek atjaunota tikai reizi trijās stundās.


Skype jaunumi (2 komentāri)

Kirils 2010-05-12 18:46:33 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Pilnīgi žēl, ka nācās nomainīt sava maģistra darba tēmu un atstāt iesākto pusratā. Joprojām ik pa brīdim paķimerējos ap šo tēmu. Tad nu pēdējā diennaktī biki pabīdījos uz priekšu, izrokot programmā paslēpto failu struktūru un datnes. Uz mana izpētes servera var apskatīt bleeding edge atklājumus, ko man izdodas izrakt par Skype.

Starp citu, foršie jaunumi ir tādi, ka vasarā tiks oficiāli izlaists SDK, kas ļaus programmēt savas aplikācijas uz Skype bāzes. Pats SDK kods gan nebūs atvērts, līdz ar to atvērtā koda entuziastiem joprojām nebūs pamata uzticēties šai programmai. Tikmēr ir vērts pieskatīt arī Salmana Baseta lapu par šo pašu tēmu, kas apkopo pētījumus. Kādu laiku gan tur nekas īsti jauns nav parādījies.

Kā saglabāt TVNET Online TV video? (1 komentārs)

Kirils 2010-04-22 10:15:38 Tehnoloģijas
Šodien pastāstīšu kā iekš Linux var saglabāt jebkuru RTMP straumējumu, bet konkrēti pievērsīšos tieši TVNET.

Pirmkārt, mums jāidentificē video, kas mums interesē. Ejam skatīties, ko tad mēs varam dabūt. Kad esam atraduši, tad lodziņā "Saite:" redzēsim "http://www.tvnet.lv/online_tv/NNNN".


Windows 98 un CUPS Linux serveris (6 komentāri)

Kirils 2008-09-04 08:14:56 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Vakar kļuvu atkal laimīgs. Pastāstīšu savu stāstu.

Kad nopirku savu Samsung ML-2050 printeri, uzreiz pieslēdzu to pie savas Linux Slackware-current kastes. Ar ražotāja komponentēm problēmu nebija un ātri vien printeris naski drukāja no CUPS. Pieslēdzu tīklu, lai varētu drukāt no visa dzīvokļa kā arī no sava portatīvā. Viena no kastēm bija (un joprojām ir) Windows 98 kaste. Bet te arī sākās cirks...

Pēc ilgas čakarēšanās uzliku kaut kādu AdobePS dzini. Strādāja tīri ciešami, taču PDF nedrukāja. Iztiku bez tā - ja vajadzēja izdrukāt PDF, tad drukāju no kādas no pārējām - Linux - mašīnām. Pēkšņi vienu vakaru izdrukāt nevarēja neko. Printeris neesot pieejams.

Man nācās uz sevi pagaidīt pāris dienas, kamēr atbrīvoju laiku šīs problēmas risināšanai, bet vakarnakt es piesēdos un to atrisināju: man izdevās atrast IPP atbalsta labojums priekš Windows 98. Jāpiebilst, ka Microsoft lapā šo labojumu vairs nevar atrast. Visas internetā esošās saites norāda uz vietu, kur šis fails kādreiz bija, bet nu vairs acīmredzami nav. Tamdēļ, lai atrastu to, nācās nedaudz pameklēt. :)
Palaidu minēto labojuma programmu. Momentāni tika piedāvāta sistēmas pārlādēšana. Un bojātais printeris aizgāja kā iepriekš (bez PDF). Taču procesā es pamanīju, ka šis dzinis domāts raw formātam. Līdz ar to pieinstalēju printeri pa jaunam, norādot, ka tas tiešām ir tīkla printeris, un ielādējot Windows 98 dziņus no oriģinālā diska, ko ieguvu līdz ar printeri.

Pēc šīs manipulācijas veikšanas, izdrukājot testa lapu, dziņu saraksts bija reizes 5 garāks kā parasti, taču nu es bez bēdu varēju drukāt arī PDF. Šim labojumam būtu jāstrādā priekš jebkura printera. Rekomendēju!

Iznākusi stabila Skype 2.0 versija (2 komentāri)

Kirils 2008-03-19 11:24:30 Tehnoloģijas
Pagājušajā nedēļā iznākusi pirmā stabilā Skype versija ar video atbalstu Linux sistēmām. Changelogā kā ierasts daudzi kļūdu labojumi. Velkam tur! ;p

Linux Skype beidzot cilvēcīgs (13 komentāri)

Kirils 2007-10-05 16:24:14 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Beidzot, ak, beidzot, es varu atteikties no tiem masu čatiem, uz kuriem mani visu laiku aicina. Jā, iepriekšējās Skype versijās tas nebija iespējams. Nu tas ir ieviests. Jāatzīst, ka čatu atteikšanās poga pagaidām uzvedas diezgan mīklaini (pašam nekādā veidā netiek attēlots, ka no čata esi aizgājis; vien parādās standarta paziņojums "blabla has left the chat."; poga pieejama arī individuālajos čatos, kas ir nedaudz mulsinoši).

Ieviesta arī sen gaidītā iespēja nosūtīt failus, izmantojot Drag&Drop principus. Uz čata loga gan uzvilkt failu nevarēs, bet to var vilkt uz lietotāja (sūtīt vienam) vai uz teksta ievadloga (sūtīt visiem).
Failu pārsūtīšana ir pārdzīvojusi vēl dažus jauninājumus - iespējams nomainīt noklusēto direktoriju failu glabāšanai, kā arī, saņemot jau eksistējoša nosaukuma failu, tas vairs netiek pārrakstīts pāri, bet gan automātiski pārsaukts. Bravo!

Lai gan parasti vizuālos uzlabojamus ignorēju, uzreiz iekrita acīs, ka Call Forwarding statusam ir jauna, izteiksmīgāka ikona. Ieviesta arī iespēja, palaižot Skype, padot tam komandrindas parametrus. Interesantākie no tiem - iespēja atslēgt API atbalstu (paranojas pabarošanai) un iespēja atslēgt noklusēto stilu (lai var lietot paša uzstādīto).

Kad izmaiņu sarakstā ieraudzīju "feature: Auto-accept file transfers.", biju izbrīnīts. Bet izbīlim it kā nav pamata, jo, pirmkārt, faili vairs nepārraksta vecos, otrkārt, lietotājam šī funkcija sākumā ir jāaktivizē, bet tik un tā, manuprāt, tas noteiktās situācijās var apdraudēt sistēmas drošību.

Par izmaiņu "bugfix: Disable Emoticons button in Chat Windows when Emoticons have been disabled." man ir žēl - ļoti man patika un likās ērti. ;(

Pagaidām šī ir labāka Skype versija priekš Linux, ko ir nācies lietot. Pirmie divi manā rakstā pieminētie uzlabojumi padara šo versiju par pilnību manās acīs; nu kādu laiku būs miers, jo videočatu man pagaidām nevajag itin nemaz.
Rezumējot, iesaku uzstādīt jaunāko versiju uz savas sistēmas, ja vien nav bail, ka būs nedaudz jāpagaida līdz dažu kļūdu labojumiem, ko jau tuvākajā laikā redzēsim. Ak, jā, starp citu, tagad Skype arī pats mācēs parādīt, ka ir pieejama jaunāka versija.

libTorrent bibliotēka un rTorrent klients (10 komentāri)

Kirils 2007-05-09 11:00:33 Tehnoloģijas
Beidzot kāds sakarīgs cilvēks ir uzrakstījis bibliotēku darbam ar torrent tīklu un failiem normālā (ātrā) programmēšanas valodā: C++, nevis Java vai Python. Varat lietot bibliotēku un rakstīt savu klientu vai arī izmantot jau gatavu klientu - rTorrent, kas pārāk nenoslogo procesoru un arī pret atmiņu nav prasīgs, kamēr lejupielādes ātrums nesāk pārsniegt pāris megabaitus sekundē. Hoorray! Nu beidzot varēšu sīdot un līčot savas iemīļotās atvērtā pirmkoda programmas. :)

Ar nepacietību gaidu, kad libTorrent būs pieejama saskarne, ko var uzstellēt uz webservera.

13256278887989457651018865901401704640 (5 komentāri)

Kirils 2007-05-05 04:00:00 Tehnoloģijas
Bilde rakstam Kamēr Latvijā ar likumiem vēl nav kļuvis tik pat traki kā aiz lielās peļķes un DMCA nav spēkā, atļaujos publicēt šo pilnīgi bezjēdzīgo rakstu. Tā pat vien.

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:181
Vakar:207
Ra:447

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana var izraisīt lēnu un mokošu nāvi