BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Vēl par neseno vilcienu sadursmi

Vēl par neseno vilcienu sadursmi (10 komentāri)

Kirils 2005-02-14 13:13:14 Latvijā
Pac negadījums nebūt nav smieklīgs. Jāsmejas ir (un to es arī darīju, sastādot teksta uzdevumu) par Latvijas portālu komentētājiem un citām tik pat kompetentām personām, kas nerimstas bļaut, ka LDz izmeklēšanas komisija ir un pat shēmu uzzīmēt nejēdz, kā arī taujāt, "kas ir mašīnists?", "cik ļoti bija saliecies tas vilciens?", "cik ir cietušo?" un citus tamlīdzīgus jautājumus, kas, starp citu, nedaudz pārspīlētā formā bija minēti manā teksta uzdevumā, kuram atrisinājumi tagad ir pieejami zem uzdevuma teksta.

Neatkarīgi no viņiem esmu veicis nelielu investigāciju (tādā veidā kļūstot par vienu no "kompetentajām personām", ko pieminēju pirmajā rindkopā).

Mans mērķis nebija noteikt, vai luksoforā dega atļaujošais signāls, taču izdevās secināt, ka:
  • viņu shēma visu atspoguļo pareizi;
  • ja vilciens nr. 1 būtu sācis bremzēt nedaudz ātrāk, cietušie būtu otrajā vai trešajā vagonā, nevis pirmajā;
  • ja vilciens nr. 1 nebūtu sācis bremzēt, bojāgājušo būtu mazāk, taču, iespējams, lielākas traumas būtu guvuši darbinieki vilcienā nr. 1;
  • ja luksoforā dega atļaujošais signāls, vilciena nr. 6217 mašīnists prognozēt sadursmi varēja ne ātrāk kā 5 sekundes pirms pašas sadursmes.

Pirms izdarīju šos secinājumus no nulles, balstoties uz saviem fotomateriāliem, paštaisīju negadījuma karti un taimlainu.

Karte atspoguļo, kā tur izskatījās 2. februāra vakarā, ja neskaita, ka viss bija ļoti slidens, aizputināts un tumšs. :)
Sadursme notika starp pārmijām nr. 19 un nr. 21. Attālumi līdz sadursmes vietai ir sekojoši:
  • no pārmijas nr. 23 — 65 metri
  • no pārmijas nr. 7 — 50 metri
  • no luksofora — 105 metri
Kartē esošie apzīmējumi norāda ārpus kartes esošo objektu atrašanās vietas, televīziju kameras, policijas posteņus, policijas norobežojumu, KMC termoizolējošo telti, luksoforu, vilcienu sastāvus, vilcienu kustības virzienus, sadursmes vietu un kartes mērogu.

Un šādi viss notika (pa sekundēm).
T-13: Vilciena nr. 1 pirmais vagons (gaitas virzienā) nonāk uz pārmijas nr. 23. Vilciena nr. 1 mašīnists bremzē. Luksofors ir vilciena nr. 6217 mašīnista redzamības zonā.
T-11: Vilciena nr. 6217 galvas vagons pabrauc garām luksoforam.
T-5: Vilciena nr. 6217 nonāk uz pārmijas nr. 7. Attākums starp vilcieniem ir 75 metri. Vilciena nr. 6217 vadītāji var prognozēt sadursmi.
T-1: Vilciena nr. 1 pirmais vagons nonāk uz pārmijas nr 21.
T0: Notiek vilcienu sadursme starp pārmiju nr. 21 un nr. 19.

Komentāri


001. MZM 2005-02-14 14:17:10
Tu neesi norādijis kartes pamatnes autoru/īpašnieku. Kaut kā neticās, ka 1998. g. maijā sēdēji lidmašīnā un pār tās bortu fočēji... Lai cik suxotu projekts, no kura Tu to airofoto pagrābi, tomēr atsaucīte jāievieto.

002. bubu 2005-02-14 14:19:05
Grūti bildē pamanīt melnos cipars, labāk pataisi šos nedaudz spožākus vai izcel kā citādi.

003. Kirils [ esmu te ] 2005-02-14 18:13:14
MZM: esmu. labajaa apaksheejaa kartes stuurii un manas lapas apakshaa. airofoto es pagraabu no datubaazes, kuru peec muusu (tautas) [paarstaavju] iniciatiivas (taatad arii manas) un par muusu (taatad arii manu naudu) 1999. gadaa realizeeja VZD cilveeki. taa sakot - mees (i es, i Tu) vinjus noliigaam, taatad kartes pamatnes iipashnieks esmu gan es, gan Tu, vienliidziigi. jaaatziimee, ka shajaa kartee es esmu papuleejies daudz ko uzkjeepaat pa virsu, un taa jau pieder tikai man, ne Tev.

004. Anete 2005-02-14 18:54:34
Tautas īpašums, ko neteiksi :)
Nē, es ne jau par tautas īpašumu, bet par atsaucēm. Ja arī tas pēc būtības ir mūsu visu īpašums, tad tomēr ir pieņemts norādīt autorus, tāpat kā jebkuram citam intelektuālas darbības rezultātā radītam darbam. Piemēram, tu nopērc gleznu, kura līdz ar to ir tavs īpašums un tu uz tās vari ķēpāt virsū dajebko, bet autora paraksts stūrītī ir, jo viņa autortiesības uz šo gleznu tu nopirkdams atņemt nevari.
Tā ka ieliec to atsaucīti stūrītī, ieliec. Tavas tiesības uz to, ko esi uzzīmējis pa virsu, tas nekādi nemazinās.

005. Kirils [ esmu te ] 2005-02-14 19:11:34
man tak nav ne jausmas (vai! meloju, ir tikai aptuvena nojausma), kam vareetu piedereet autortiesiibas uz to bildi.

un AFAIK autortiesiibas var paarpirkt, ja ir iipashs liigums. nu t.i. - valsts saskanjaa ar cilveektiesiibaan nedriikst man (vai kaadam citam) atnjemt briiviibu briivpraatiigi shkjirties no kaut kaadaam tiesiibaam (shajaa gad. - autortiesiibaam), ja veel es (vai kaads cits) uz taa varu nopelniit.

006. Anete 2005-02-14 19:36:37
Domāju, šeit nav īpaši daudz variantu, kam ir autortiesības uz ortofoto - ja nekur nav norādīti konkrētie autori (un viņu tak ir nejēgā daudz), tad autortiesības pieder iestādei, kura ir izgatavojusi šo produktu, visticamāk, VZD. Konkrētie cilvēki, parakstot darba līgumu, ir savas autortiesības "pārdevuši", un, tātad, to bilžu stūrītī, kur izmantots ortofoto, ieķibinam "pamatne (c) VZD". Elementāri, Mendelson!

Tfu tu, domāt, es kaut kāda šausmīgā VZD fane esmu. Tak prasība rakstīt to (c) zem kartēm, kur izmantota viņu gļukainā pamatne, ir darījis savu :)

007. Kirils [ esmu te ] 2005-02-14 19:40:21
nu, vai arii (c) RD, .. vai tavs (c) VZD, vai arii kaut kaada aarzemju kompaanija, kas to darija peec domes pasuutijuma.
peec manas info RD (vai firma, ko RD bija delegjeejusi) veica riigas ortofoto 99. gadaa, bet VZD 98. gadaa.

un vispaar ir baigais chakars (lasi: ir slinkums, nav jeegas) ar php spraust veel vienu layeri iekshaa tur (ar textu "(c)blabla") un paarraxtiit :)

008. aaaaaaaa 2005-02-14 23:29:49
vai tu vari nomierinaties ar tiem vilcieniem?

009. vbz [ esmu te ] 2005-02-15 00:46:49
Te ir jaadgaadina, ka ne mashiinists, ne Valsts Policijas oficiaalaas mediju paarstaavis tiem pashiem meedijiem informaaciju nedeva. Tik cik bija avotu, publiceeja. Cik tur taisniiba, cik nee - tie ir mediji.
Kapeec neviens nesaka to, ka Zorgevich tuuliit pateica, ka cilveeka faktors vainiigs. Nezinu varbuut jaunaakaas zinjas neesmu lasiijis ....
Un kapec sastaadiit uzdevumus, un veel nezin ko, ja taisniiba buus zinaama tikai mashiinistam (padomaa par to cilveeku veseliibu pirms un peec, tie ir arii tikai cilveeki) un varbuut arii citiem(par to es neshaubos).
Tas, ka neko nevar saprast vismaz no meedijiem ir skaidrs.
Un shii buus taa reize, ka tauta no meedijiem neko neuzinaas.

010. Datacable 2005-02-16 17:09:20
IMHO sadurme notika kau-kur starp 21 un 23 parmijam, un 1. vilciens vel kadu laiku turpinaja kustibu, bidot elektrichku. Skatieties uzmanigi uz foto (linki uz tiem ir komentaros delfi.lv), it ipashi uz salauzto stabu.

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:167
Vakar:207
Ra:447

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana var izraisīt lēnu un mokošu nāvi