BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Latvijas valdība atblasta bērnu kretinēšanu

Latvijas valdība atblasta bērnu kretinēšanu (11 komentāri)

Kirils 2004-07-07 21:16:06 Latvijā
Bilde rakstam
Pirms nedēļas valdība akceptēja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas atšķirībā no pašreizējās kārtības liks vecākiem atbildēt par savu bērnu līdz septiņu gadu vecumam atstāšanu bez uzraudzības, traumatismu, alkoholismu, klaiņošanu, atkarību no datorspēlēm, pamestību u. c.
Man TRŪKST VĀRDU! Vienīgais pret ko ir jācīnās ir pamestība. Par pārējo bērns atbild pats. Viņš taču klaiņo tāpēc, ka grib ne?
Viņš taču visu dara tāpēc, ka tā GRIB darīt.
Kāpēc mūsu valdība ATKAL (līdzīgi kā ar alkohola aprites likumu) IEROBEŽO MŪSU TIESĪBAS??? Un līdz SEPTIŅU gadu vecumam. Trakums.

"Ir jācīnās gan sabiedrībai, gan vecākiem, pretējā gadījumā nekas attiecībā pret bērnu nepieskatīšanu nemainīsies," domā I. Ebela.
Ak dievs! Jācīnās? Pievaldi muti, sieviete! Mazāk domāsi, ilgāk dzīvosi. Attopies taču! Ar tādu attieksmi kā Tev nekas tiešām nemainīsies, un bērni turpinās augt par kretīniem bez mugurkaula.

Pirms likums stājas spēkā, tas gan vēl jāpieņem Saeimai, bet es nešaubos, ka viņi to arī izdarīs. Protams, ka katras valdības uzdevums ir aizsargāt savus pavalstniekus, ierobežojot viņu tiesības, pat ja viņi nevienam citam ar to neko sliktu nonodara.
Lūk, smēķēšana ietekmē arī pārējos, kas iet pa ielu. Dzeršana? Nē. Kāda jopcdrika pēc drīkst smēķēt uz ielas?
Bet tas jau ir cits stāsts, kas arī raisa manī niknumu.
Avots: http://www.nra.lv

Komentāri


001. Sandra 2004-07-16 12:28:18
Es vienkaarshi raudu. Es ljoti cereeju, ka tie **** neliks beernus mociit, nelaist prom no pieaugushajiem. Jopcig. Jau taa neviens neko nevar pats izlemt, kaa taalaak, ja nebuus nemaz iespeeja jau no beerna kaajas maaciities pasham par sevi lemt:'(

002. DragoN 2004-07-24 17:12:59
paklau, tu, gudriniek, ko tu vispaar saproti? tu mok neatceries savas gudraas domas 7 gadu vecumaa? ko tu tur smirdi? nevis liidz 7 bet liidz 20 vajadzeetu beernus nelaist aaraa! tavupraat normaali ir ja meitene 14 gadu vecumaa dzer, piipee un bez emocijaam nodraazaas ar 18 gadiigu dzeku? gribeetu redzeet kaa tu savu meitinju laidiisi pasaules gaitaas, vai tev ir vienalga? vai tev varbuut vajag, lai aug atmorozki, kas tevi atskaldiis :)) kad tu 45 gadu vecumaa dursi maajaas no kroga? seedi labaak pie saviem kompiishiem nafig tev jaabojaa citiem gariigais.

P.S. visi ieprieksheejie raxti, kurus lasiiju, bija OK, bet this one man vienkaarshi ir pretiigs...

003. Shadowbird [ esmu te ] 2004-07-24 17:40:16
Ne jau tāpēc 14 gadīgais meitenes dzer, pīpē un drāžas, ka tiek izlaistas no mājas. Es (neesmu meitene), cik sevi atceros, vienmēr staigāju, kur gribēju, nevienam neatskaitījos, un mūžā esmu piedzēries tikai 2 reizes, nesmēķēju, "nestaigāju pie meitām". Tas, ka bērnu turēs mājās, viņu neglābs. Tāpat kādreiz būs viņam jāsāk pašam dzīvot, un es gribētu redzēt, ko mūsdienu dog-eat-dog un egoistisko haizivju pasaulē, kur par [iz]dzīvošanu ir jācīnās teju vai fiziski, iesāks cilvēks, kurš līdz 20 gaidem turēts mājās. Visa problēma ir audzināšanā - pagaidām visi, ko pazīstu, ir "nogājuši no ceļa" tikai un vienīgi nepareizas audzināšanas/vecāku vienaldzības dēļ (ar izņēmumiem, kas ir "samaitāti" no apkārtējās sabiedrības - lūk, tieši par sabiedrību valdībai vajadzētu vairāk uztraukties, nevis par bērniem).

P.S. Ar "pareizu audzināšanu" netiek domāta pēršana. Pareiza audzināšana ir tāda audzināšana, kuras rezultātā bērns izaug par sakarīgu cilvēku.

P.P.S. "tavupraat normaali ir ja meitene 14 gadu vecumaa dzer, piipee un bez emocijaam nodraazaas ar 18 gadiigu dzeku?"
Ir normāli. Ļoti žēl, bet ir normāli. Ne jau oficiāli protams. Bet vienīgie cilvēki, kas par tādām lietām uztraucas, ir konkrētās meitenes vecāki, vai arī vecāki, kam bail par savām meitām (interesanti, ka ne par dēliem). Pārējie vienkārši atmet ar roku: "Tāda jau tā musdienu jaunatne...".

Vienaldzība, un lepnība (ne lepnums) - lūk arī pasaules, sabiedrības un cilvēku problēmu galvenās saknes.

004. Kirils [ esmu te ] 2004-07-24 17:54:10
DragoN: kur es smirdu?
vaardu izveeli pieskati. free speech soliju? soliju. te nu tas ir. bet neaizmirsti argumenteet savas domas. ieskaitot "ko tu tur smirdi?"

par to 14 gadu vecuma meiteni. kaapeec vinja taa dara? ja taa ir izvaroshana tas protams nav normaali, bet tur ir darbs policijai. ja taa nav izvaroshana, tad vinja taa dara, jo GRIB dariit to, ko grib. un, kur iisti ir probleema, ja vinja nesakjer kaadu veneerisko vai beernu? :/

kad es 45 gadu vecumaa (ja tik ilgi nodziivoshu) vilkshos maajaas no kroga un manu veseliibu apdraudees jaunieshi (jaunietes, treneeti killeri) vinji atrausies ar lodi un, guljot slimniicaa (var buut, ka vienaa palaataa ar mani), varees paardomaat savas turpmaakaas gaitas.

bija patiikami parunaaties, bet nu jaaiet pafocheet shito eiroblabla, kas rigaa notiek, ja shodien tas veel vispaar notiek

005. DragoN 2004-07-24 18:00:53
nezinu, bet es nedomaaju, ka mani beerni izaugs par kretiiniem, ja nelaidiishu vinjus iet, kur tie veelaas. iisteniibaa, es uzskatu, ka tur aaraa pagalmaa,vai kur vinji tur speeleejaas, kretiinu no kuriem beerni iespaidojaas. kaut vai tie pashi aarsti, ko es tiku speeleejis, nedomaaju, ka gribetu, lai mans berns tadas spelites spele :)) lai nu kaa, bet katram vecaakam ir tiesiibas savu beernu audzinaat taa kaa vinjs uzskata par pareizu...

006. DragoN 2004-07-24 18:04:17
ak tad dara ko GRIB? bet vai tev neliekas, ka vinja to ljooooti, ljoooooooooooti nozeelos, un tas notiks tad, kad vinja sapratiis, ka nav uzvedusies iisti pareizi. vai tev pat nepietiek laika, lai noskatiitos taadu forsu filmu kaa Butterfly Effect? nu nez, nez, man jau liekas, ka tev nav taisniiba.

007. Kirils [ esmu te ] 2004-07-24 18:06:48
manupraat beerns izaugs samociits un kompleksains, ja vinju baigi ierobezhos.

vot shitais man arii ljoti nepatiik - ka vecaaki domaa, ka vinjiem ir tiesiibas _audzinaat_ beernu. manupraat atiieciibaam jaabuut vienaa liimenii. ka vecaaki _iesaka_, kas ir labaak, bet kameer vinjiem no taa nav tieshaa veidaa sliktaak, neko neaizliedz.

e.g.[t.i.] ir normaali, ja aizliedz mest pukjupodu pret sienu, jo buus jaamaksaas par jaunu pukjupodu un sienas mazgaashanu.

uzskatu, ka beernam ir jaaljauj pasham audzinaaties, bet nekaadaa gadijimaa nedriikst liegt padoma un moraala pabalsta gruutaa briidii.

mees katrs sho to dziivee nozheelojam. laiciigi jaadod padoms.

008. edviins [ esmu te ] 2004-11-13 22:38:33
es nekaadi nevaru saprast no cik gadiem es varu buut aaraa liidz cikiem es gribu . viens saka ka man jaabut 16 un liidzi jaaneesaa pase bet viens saka ka 15 gados varu jau uut aaraa liidz cikiem gribu un nevaiga pasi. tad kaa iisti ir?

009. Removed: 61.38.53.213 2006-06-24 17:28:39

010. Removed: 211.51.105.36 2006-06-24 17:29:00

011. Removed: 217.10.190.36 2006-06-24 17:46:23

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:214
Vakar:226
Ra:342

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana var izraisīt lēnu un mokošu nāvi