BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Revolucionāra metode cīņā ar spamu

Revolucionāra metode cīņā ar spamu (1 komentārs)

Kirils 2004-07-11 18:33:50 Tehnoloģijas
Shawn Evans ir uzrakstijis rakstu "Application of Biological Metaphors for Identifying and Killing Spam", kurā spams ir pielīdzināts dzīvam bioloģiskam organismam. (Ja rakstu nevar ielādēt, pamēģiniet parefreshot.)
Kāda jēga no šāda salīdzinājuma?

Tādā veidā tiek atbildēts uz daudziem jautājumiem, kas palīdz risināt spama problēmu. Taču spamu nav paredzēts izskaust pašā saknē, bet drīzāk no galotnes.
Rakstā, uzreiz pēc spama kā dzīva organisma definēšanas, tiek stāstīts par jaunu spama filtru, kas īstenībā liekas ļoti loģisks un primitīvs, taču līdz šim neviens spama filtrs neizmantoja šo, no loģiskā viedokļa skatoties, komplekso metodi.
Tiek runāts par to, ka spamam ir "gēni", kas var variēt, taču lielākā daļa no "gēniem" atrodas katrā spama sūtijumā. Šādi iespējams, nesaražģījot tehnisko realizāciju, ar lielu pārliecību noteikt, vai ziņojums ir spams vai nav.

Kad algoritms būs pilnveidots (jau šobrīt iespējams dabūt šo algortmu izejas kodu, kas rakstīts C#, taču, manuprāt, drīz tiks pārrakstīts arī uz C/C++), atliks tikai to ieviest lielākajā daļā pasta programmatūras, jo, pēc autora vārdiem, ir lietotāji, kas, saņemot spamu, ir ieinsteresēti tā saturā un pat iegādājas preci. Šī lietotāju daļa arī ir spameru cerība.

Tieši tāpēc ir vajadzīgs kvalitatīvs automātiskais filtrs, kas iznīcinās lielāko daļu spama. Tādā veidā līdz spameru auditorijai "ziņa" vienkārši nenonāks, un, kā uzskata raksta autors, kad mērķis vairs neattaisnos iztērētos līdzekļus, spameri izmirs.

Tikmēr SMS spams vēl tikai uzņem apgriezienus.
Bet slashdotā notiek diskusija par sekām, kas izriet no it kā falšu e-pasta adrešu ievadīšanas reģistrācijas formās u.c.

PS. Operai 7.52, iespējams, arī vecākām, ir gļuks, kuru es neuzskatu par gana nopietnu lai par to brēktu pārāk skaļi. Ir iespējams piemānīt lietotāju, addressbārā uzrādot neīsto lapas adresi. Pārliecināties par to uz savas ādas varat te (nekaitīgs proof of contept).

Komentāri


001. Neonz 2004-07-13 04:30:50
Opera 7.23 zem Linux tas proof_of_concept neiet :)

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:210
Vakar:226
Ra:342

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana grūtniecības laikā kaitē Jūsu bērnam