BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

GPS nesasniedzamība

GPS nesasniedzamība (2 komentāri)

Kirils 2010-04-18 17:19:22 Dzīve
Bilde rakstam Tā kā vakar laiciņš pārāk māķonains, izbraukums pie jūras tika atlikts uz šodienu. Kartē sameklēju foršu vietu, iesēdos mašīnā un devos ceļā. Pirms tam vēl TomTom (GPS uztvērējs) parādīja man diezgan mulsinošu paziņojumu "Iespējams, tevi gaida jauna bezmaksas karte. Lai to instalētu, lūdzu, pieslēdz ierīci datoram un atvert TomTom HOME." Taču es nolēmu, ka pieslēgšu pēc tam, kad būšu atgriezies. Ko galu galā nozīmē "iespējams"? Un kā viņš to var zināt?

Lai gan parasti GPS uztvērējs pieslēdzas pie satelītiem pat istabā, šodien tā nebija. Nobraucu 10 minūtes un, kad, savienojuma tā arī nebija, nolēmu braukt pēc ceļa zīmēm. Nonācu ne gluži tur, kur vēlējos, bet galu galā atgūlos lasīt grāmatu visai jaukā vietā - milzīgas klints augšā. Saule dedzināja seju. Brīdi vēl papētīju GPS uztvērēju, kas joprojām uzrādija satelītu atrašanās vietas, signālus no tiem, bet nespēja iegūt locku. Pēc dažām stundām uz brīdi izdevās pieslēgties, taču prieks nebija ilgs. Paspēju vien atzīmēt foršo vietu datubāzē un pie nākamās ieslēgšanas pirms došanās uz mašīnu bija tas pats vecais stāsts.

Nez vai tas ir saistīts ar Islandes vulkānu pie Keflavikas vai tā vienkārši ir nejauša/nejauka sakritība? Un ja jau par vulkānu, tad tā vietā, lai domātu, kā filtrēt gaisu pie lidmašīnu dzinējiem, varbūt ir vērts padomāt, kā filtrēt gaisu, jau pie izplūdes no vulkāna? :)

Komentāri


001. Zandis 2010-04-18 18:20:35
Varbūt satelīti atkal nokrita.

Btw, rekādu es bildi atradu: http://kirils.com/images/raksti/a.jpg

002. Kaspars R 2010-04-18 18:23:30
Kādu grāmatu tad Tu lasīji?

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:216
Vakar:226
Ra:342

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana var izraisīt lēnu un mokošu nāvi