BLOGveida draza tehniskajā pierakstā

Iespējams aizliegs smēķēšanu

Iespējams aizliegs smēķēšanu (37 komentāri)

Kirils 2004-07-26 10:47:20 Latvijā
Bilde rakstam
Veselības ministrija plāno ierosināt aizliegumu smēķēt visās sabiedriskajās vietās gan telpās, gan ārpus tām, kur pulcējas vairāki cilvēki, piemēram, sabiedriskā transporta pieturvietā, pludmalē, stadionā un citur.
Iespējams, ka Latvijā beidzot varēs eksistēt veselīga sabiedrība un man vairs nebūs jādiršas ar visiem nevērīgajiem smēķētājiem, kuriem ir pofig, kur[am sejā] nonāk viņu dūmi.

Sķiet, beidzot ejam uz civilizētu valsti (vai vismaz pilsētu), kur man un citiem nav jācieš no piesmēķētas vides.
Kā zināms pasīvā smēķēšana ir gana kaitīga, nemaz nerunājot par pretīgo smirdoņu un sāpošajām acīm.
pasīvās smēķēšanas dēļ ik gadu vidēji 500 cilvēki cieš no miokarda infarkta

Veselības veicināšanas centra Projektu koordinācijas nodaļas vadītājs Jānis Caunītis gan nedaudz šauj pār strīpu:
Lai aizliegums būtu efektīvs, nepieciešams smēķēšanas ierobežošanas pasākumus risināt kompleksi, uzskata mediķis. Papildus aizliegumam smēķēt sabiedriskajās vietās nepieciešams arī aizliegt tabakas reklāmu un nodrošināt ārstniecisko palīdzību tiem, kas vēlas smēķēšanu atmest.
Manuprāt, smēķētājs smēķē tāpēc, ka grib to darīt. Es gribu nesmēķēt, taču pašreizējais likums man uzspiež smēķēšanu, paredzot administratīvos u.c. sodus par miniatūru ugunsdzēšamo aparātu pielietošanu, lai dzēstu cigaretes, kas apdraud manu veselību. ;Q
Avots: http://www.leta.lv

Komentāri


001. Digitalz [ esmu te ] 2004-07-26 10:53:20
Beidzot varees elbot svaigu latvju gaisu...

002. FaLcoN [ esmu te ] 2004-07-26 11:11:01
nāvi ministriem, lai dzīvo nikotīns!!

003. Veritas 2004-07-26 11:17:05
Nāvi nikotīnam - lai dzīvo minitri. Nu ne jau es esmu par ministriem, bet tiešām tracina cigarešu dūmi. Nevar nevienā pieturā apstāties, lai sava dislokācijas vieta nebūtu jāmaina reizes 3 vismaz (mūkot no dūmiem).

004. sandra 2004-07-26 11:34:46
Neticu, ka vinjiem izdosies. Paaraak daudz veel ir muljkju, kas bljaus, ka vajag vinjiem ljaut smeekjeet. Un savaa zinjaa taisniiba ir - maajaa smeekjeet nav forshi, labaak to dariit aaraa, bet nelaimiigajiem pilseetniekiem, kuriem nav sava piemaajas daarzinja, ko dariit?
Labi, es neesmu iisti drosha, vai pareizi izprotu jeedzienu "sabiedriskas vietas" bet ja tas noziimee "visur, iznjemot speciaali atljautaas vietaas", tad - nabaga smeekjeetaaji.
Smeekjeeshana ir smirdiiga lieta, un es domaaju, ka smeekjeetaajus vajadzeetu izshaut, bet ja nu nedriikst izshaut, tad lai jau ir vinjiem izveele "smirdeet, vai nesmirdeet", tas ir "smeekjeet, vai nesmeekjeet".

005. Shadowbird [ esmu te ] 2004-07-26 11:59:59
Hehe. Es vēl aizvien neesmu atteicies no plāna braukāt apkārt pa pasauli spridzinot tabakas un alkohola rūpnīcas. :))

"Paaraak daudz veel ir muljkju, kas bljaus, ka vajag vinjiem ljaut smeekjeet." Nu ja. Es arī varu sākt bļaut, lai ļauj man nogalināt cilvēkus, kas man nepatīk... Vai, lai būtu precīzāk - ļaut man spridzināties publiskās vietās - "Pats gribu, pats sev kaitēju. Ja kādam traucē - lai paiet nost". Nu ja.

P.S. Sandrai vajadzētu iemācīties komentārus par smēķētāju smirdēšanu pietaupīt nesmēķētājiem un interneta lapām, nevis kulties nepatikšanās, savu viedokli publiskojot cilvēkiem, nē, jauniešiem, kas prasa cigareti. ;DDD

006. FaLcoN [ esmu te ] 2004-07-26 14:15:40
Valdība savu nemācēšanu integrēt krievus labāk pārvērtīs par sabiedrības šķelšanu. Neviens nesmēķētājs negribētu ielās redzēt katru otro (jo Latvijā smēķē puse iedzīvotāju) atkarīgo, kurš būs īgns, nelaimpns, nikns, gatavs nogalināt, jo nav dabūjis savu nikotīna devu. Bet šo likumu tāpat ignorēs kā pārējos, tāpēc neredzu pamatu smēķētājiem satraukties. Es smēķēšu cik daudz un kur gribēšu.

007. Šulcs [ esmu te ] 2004-07-26 14:45:04
Ģeniāli; varētu pieņemt, ka tas attieksies arī uz vietām, kas paredzētas nekam citam, kā vien iedzeršanai, uzsmēķēšanai un pamuldēšanai par dzīvi, t.i. krogiem. Nu jā, ir jau taisnība, Rīgā gaiss ir piepīpēts nemaņā, nikotīns pat mašīnu izplūdes gāzes nomāc. :/

Ko padarīs - kādu laiku smēķējošā daļa iespēju robežās dzīvosies pa mājām (kopumā ņemot jau arī lētāk sanāk) un, ja neviens nesāks protestēt, tad laikam nāksies no šīs civilizētās valsts pārcelties uz kādu liberālāku, kurā nemēģina aizliegt visu pēc kārtas.

Ar īpašiem sveicieniem tiem, kas uzskata, ka mani vajadzētu izšaut, aga! :)

008. koko [ esmu te ] 2004-07-26 14:46:33
nonsmoking ruljljez... it iz da bjest... Smoking piipl saks... verii dazhe mach... (neuztveriet personiigi - aizraavos :)

009. Šulcs [ esmu te ] 2004-07-26 14:52:58
Vienīgā mazā cerība: Jūtas štatā uz Olimpiskajām spēlēm radās problēmas ar to, ka 90% iebraucēju nebija sajūsmā par faktu, ka šeit aizliegts ne tikai smēķēt un alu iedzert, bet pat pie kafijas īstas tikt pagrūti.

Tad nu tika uztapināti "privātie klubi", par kuru biedriem varēja kļūt jebkurš (no 18 gv, protams) un kas nebija sabiedrisko ēdinātavu statusā - tur tad arī iebraucēji varēja sajusties dzīvi un normāli.

Kazi, zinot mūsu aizliegšanas meistaru likumdošanas spējas, kaut kas līdzīgs varētu būt iespējams arī šeit. Un tad nu Karojošie Nesmēķētāji varēs beigt īdēt, ja būs ar savu parakstu apstiprinājuši, ka skaidri zin, kurp dodas.

010. Digitalz [ esmu te ] 2004-07-26 15:19:00
Nu thipa tas būtu ļoti svarigs jautajums ,kamēr viņu njemās ar kautkadu smēķešanu tikmēr budžeta deficīts iestasies...

011. Šulcs [ esmu te ] 2004-07-26 15:38:31
Digit - arī labi teikts. Ievērosim, ka lielais čakars ap alkohola likumu un alus Ļoti Būtisko Aizliegšanu notika laikā, kad bija karstais punkts pie iestāšanās ES, likumu saskaņošanas, u.c. salīdzinoši "nenozīmīgām" lietām! :)

012. Gnomer [ esmu te ] 2004-07-26 18:31:50
Kas tad nu???Muljkjiibas...Es nesaprotu un laikam nekad nesapratiishu..
"Paaraak daudz veel ir muljkju, kas bljaus, ka vajag vinjiem ljaut smeekjeet." Neviljot , dzirdot kaut ko taaadu naak atminjaa kaut kur pasen redzeeta bilde...http://www.tvnet.lv/resources/humor/index.php?ci=1897380&date=2004-04-30

013. Kirils [ esmu te ] 2004-07-26 18:48:19
falcon: nu lab, lai tak neviens neieveero likumu. toties man peec likuma buus tiesiibas aizstaaveet savu veseliibu, un es vareeshu kraut pa gjiimi smeekjeetaajam, kas atteiksies nodzeest cigareti manaa tuvumaa, bet tiesa to uzskatiis par aizstaaveshanos, nevis uzbrukumu, kaa tas ir tagad.
un, nee, es neesmu kautinju fanaats.
tas alus likums vispaar ir sviests. taa arii nesapratu kaa citiem kaitee alus dzershana uz ielas. biju shokaa par to likumu. buutu labaak pienjeemushi smeekjeeshanas aizliegumu taa vietaa. tur vismaz ir aciimredzams negatiivais efekts uz blakusesoshajiem.

014. ManInBlack 2004-07-26 22:10:16
Es ari par shito izgudrojumu iefanoju. Ja runa iet par alus dzershanu uz ielas, tad nevaru teikt, ka man baigi trauceetu pretiimnaakoshs pilsonis ar alinju rokaas. Nu, ja vien vinjsh nav galiigi pieleejies un negrib uzprasiit ciigu (tb atrast iemeslu par ko man piekasiities). Ok, piekriitu, ka likums ir mazinaajis skuutu urlveidiigu tipu tusinjus parcinjos. Pret to man nav iebildumu, nav vismaz jaaiet ar liikumu lieku reizi, ja vien nav veeleeshanas pakasiities un izkauties.

Tachu kaapeec nevareetu parcinjaa dienas viduu sauliitei spiidot iedzert vienu alinju slaapju veldzeeshanai? Tas kaadam traucee? Nee. Taa kaa nevar iisti defineet, kas ir kulturaala iedzershana parcinjaa, un, kas ir nekulturaala, tad ieteiktu aizliegt alus dzershanu sabiedriskaa vietaa liidzigi alkohola tirdznieciibai - piemeeram, no 10iem liidz 8iem.. kaut vai. Bet, lai dienas viduu es tomeer varu remdeet slaapes. :)

Par smeekjeeshanu - visnotalj atbalstaama ideja. Jo man arii ir pieriebies tas, ka, ejot pa ielu, paaraak biezhi sejaa sanjemu kaartiigu duumu maakoni. Ja eju uz kaadu baaru, tad es pats parakstos uz to, ka naaksies kaadu duumu ieelpot. (lai gan arii stulbi sanaak, ka es kaa nesmeekjeetaajs nevaru padzert alu svaigaa gaisaa.) Tachu, kaada maarutka peec man jaaosta duumi katraa pieturaa un pie luksofora? zeebee.

No otras puses skatoties - shaads aizliegums skatoties no smeekjeetaaja viedoklja arii nerullee. Sanaak, ka nedriikstu smeekjeet arii uz klusas ielinjas un parkaa, kur nevienam enivej netrauceeju. Redz, mums taa sabiedriiba Latvijaa taada debiila - urlveidiigie jauneklji pashi neiedomaajas, ka nevaig puust uz visaam puseem. Ja meegjinaasi iebilst, atrausi pa kjirbi. Aizbrauciet uz piem. Zviedriju un pastaigaajiet pa centru. Nu, nemanaas daudz cilveecinji, kas iet pa ielu un smoljii. Ja grib uzsmeekjeet, nolien kaut kur nesabiedriskaa vietaa un kuupina.

015. Šulcs [ esmu te ] 2004-07-27 00:01:19
MIB - nu nesaki, ka Rīgā viss ir TIK ļoti piepīpēts, ka tev nav kur likties! :) Paldies Allaham, ka vismaz kāds ir tik ļoti saprātīgs, lai piefiksētu, ka ir vietas, kas domātas Grēka veicināšanai un tā tam būs būt... (cerams)

Jo ja arī tam piegriezīs skābekli, tad - vai nu nesanāks tā, ka viss būs Pārāk Šķīsti un Pareizi? Visi smēķētāji pa mājām un klusums ielās...

Bet nu Karojošajiem Nesmēķētājiem "vidņeje" - ja reiz mums nav tas gods atrasties šamo Cēlajā Sabiedrībā, tad klusi, mierīgi, uzpīpēsim mājās, iedzersim kādu als, un lai dzīvo Civilizētā Pilsēta ar saviem Civilizētajem Pilsoņiem!

016. huliganz 2004-07-27 09:32:46
eu kiril. ielien ircaa

017. huliganz 2004-07-27 09:59:31
par to smēķēšanu: galīgs bullshit. viņi vismaz sajēdz cik daudz ir smēķētāju un kā viņi spēs realizēt to likumu...
OK, alu var iebaazt maisiņā vai piena pačkā un dzert, neviens tevi neaiztiek, lai gan visi zina, ko tu dzer. Cits jautājums ir par cigaretēm...
vot man interesanti, kā reaģēs uz šņaucamās tabakas lietošanu sabiedriskās vietās...

018. KrizZ 2004-07-27 11:04:46
Me ar pīpē uz ielas, taču saprotot, ka cilvēkiem tas var nepatikt vienmēr iespēju robežās cenšos pūst dūmus virzienā, kur cilvēku tajā brīdi nav... Tas jau nav aizlieguma jautājums, bet kārtējais sabiedrības kultūras līmeņa jautājums - agresīvie autovadītāji, agresīvie smēķētāji, agresīvie alkahola dzērāji, agresīvie visi pārējie, kas ar iekdienišķām darbībām ir labi iemanījušies bojāt citiem dzīvi. Ar to var cīnīties tikai laiks... Take it easy - nu nav jau gluži tā ka pa ielu ejošam nesmēķētājam no īk uz metra jāizvairās no kāda, kuram dzīves mērķis ir sapūst dūmus sejā visa cilvēcei.

019. Maita 2004-07-27 15:43:47
Par realizēšanu un ieviešanu: Īrijā jau ir, un strādā.

020. huliganz 2004-07-27 20:07:14
KrizZ: nu bet pareizi! nepuusham mees tak visiem duumus virsuu utt.
he he ... bet nu anyway, man shitas noteikums nepatiik, jo es neesmu kaut kaada gruutniece vai beebis, kuram piipeet "it kaa" nedriikst. pasham tak neeerti ja pieturaa staav vecas babuljas un saak runaat par duumu smaku utt. labaak pasham paiet malaa un nevienam netrauceet. bet lai tas buutu par likumu... tam gan es nepiekritiishu

021. stirnina 2004-07-27 21:58:36
galigi garam,ko daris atkarigie?mirs nost?

022. bljaaviens 2004-07-28 21:27:56
a man kaiminjsh, kas dzivo 2 stavus zemak, katru ritu 6. tup atejaa un piipee kautkadas drausmigas cigaretes/samokrutku, nezinu, bet smird taa, ka vemt gribas. reiz gaju pat lamaties, kapec ir jaapiipee atejaa, vai to nevar dariit pie loga etc. pat piedavaju variantus atrast sponsoru labakam cigaretem, bet jamais neko no ta nesaprata, tik talu bija nopipejies...

023. Esinaators 2004-07-30 03:07:25
Ko juus, nesmeekkeetaaji, varat ccinksteet (neattiecas uz nesm. kuriem pofig). Ok, es arii esmu nesmeekkeetaajs, bet man tak vienalga vai tur kaac smeekkee vai nee. Lai cilveeks dara to, kas vinjam patiik. Ok, nav patiikami, ka tev, pa ielu ejot, kaac "censhas" traapiit duumu sejaa, bet kas nevarat drusku elpu aiztureet, aprobezjoti esat? A domajat, ka visiem patiik tas, ko jus daraat? A ko tad, ka saaks aizliegt visu to, kas vienam patiik, bet otram nee. Juus teiksiet - kaapeec man jabojaa sava veseliba vnk ejot pa ielu? A ja nepatiik, varat neiet, seediet maajaas un palieciet aprobezjoti. Neviens juus ar varu nespiezj to dariit. Ir jau ari dazjnedazjadas alternatiivas. Piemeram, negribi bojaat veseliibu, staigaa ar gaazmasku, bet labaak jau visi kunkstees nevis ies tur apkaunot sevi sabiedriibas aciis. Esu jau gatavs sanjemt ntos pretargumentus, bet tas jau manu viedokli nemainiis.

024. bljaaviens 2004-07-30 19:11:43
ok, Esinaator, sanak, ka tev nav iebildumu, ja shad tad iechurashu tavaa riita kafijaa...

025. Esinaators 2004-08-01 01:34:39
Bljaaviens, bljaavienam. Tas nau gluzji tas pac.
Tad jau sanaak taa. Tev ir mashiina, bet man nau mashiinas. Man tagan saaks nepatikt, ka tu ar savu mashiinu piesaarnjo gaisu un izdomaashu, ka lietot automaashiinas, kas iet uz benziinu vai diizeli ir aizliegts. Bet es nesaaktu domaat par aizliegshanu, ja man buutu mashiina. Tad man viss paareejais buutu pohuj, katik labi man. Taapat ir arii ar smeekkeetaajiem un nesmeekkeetaajiem.

026. Kirils [ esmu te ] 2004-08-01 17:14:24
mashiinaam jau shobriid ir aizliegts uztureeties vecriigaa, bet pamatiiga pikja. smeekjeet afaik tur var ljoti briivi. aizliedzam smeekjeet, un, ja kaads ljoti grib, lai pikjo.

mashiinaam ir cejli, vinjas nedriixt braukt pa trotuaaru, zaalaajiem, etc. smeekjeetaajiem buus, um, nu gan jau kaut kas vinjiem buus. nav ko uz ietves smeekjeet.

027. Esinaators 2004-08-02 04:50:04
Mashiinas izpluudes gaazes neieveero robezju, kur beidzas celjsh un saakas trotuaars.

028. Maita 2004-08-02 17:02:30
Esinaator, kā garšo urīns rīta kafijā? Nevari vienkārši norīt, bļe? :P

029. Esinators 2004-08-03 00:35:44
Blja, atnaac, iemiiz, tad pateikssu.

030. RV1g lieliskais skolnieks 2004-08-25 22:41:21
Pareizi - es arii to atbalstu. Kiril, es tieshaam nezinaaju ka tu esi taads. Un man prieks ka to uzzinaaju!

031. Viesturs [ esmu te ] 2004-08-27 21:55:49
Viss par un ap smeekjeeshanu ir atrodams te: http://nosmoking.times.lv

032. nepīpētājs [ esmu te ] 2005-02-17 08:57:51
Ko nu visi tā mocās- vajag apšaut!!!!!!!! visus pīpmanus un nepīpētāji varēs elpot tīru gaisu

033. bruuklene 2005-04-09 21:55:55
pareizi dara, ka aizliegs smeekeet, nav ko puust mums aciis duumus

034. mezhavecis 2006-02-12 13:26:42
Bulšits viss par to smēķēšanas kaitīgumu - uzkrīt sūds uz galvas un beigts, pat tad ja esi ieturējis maksimāli veselīgu dzīvesveidu. Es smēķēju 8 gadus man apnika, atmetu. kas grib lai smēķē, tikai tā lai necieš no tā citi. Tie nepīpētāji kas gāna pārējos tomēr dzīvo uz mēness un nesaprot neko, jo nav izbaudījuši to uz savas ādas. Īsteni kritizēt var tie, kas ir pīpējuši un atmetuši.

035. Removed: 80.58.205.39-070.087.136.002 2006-06-07 05:12:50

036. Removed: 220.50.152.89 2006-06-07 05:13:07

037. JK 2006-07-02 17:58:23
Draugi,shis likums nav domaats lai juus eelpotu svaigo Latvijas gaisu! :) Ar sho likumu policijai buus vairaak iespeeju dabuut sev naudu!(sodi un tt+ % valstij) Ja tiesham parlamets gribeetu ,ka juus dzivojat normalaa videe( un jums buutu labie dziives apstaakli),tad vini aizliegtu paardot tabaku. Diemzeel tas Latvijai nav izdeviigi! :))) bet shis likums gan ir =))))

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:248
Vakar:235
Ra:324

Cita draza

1. SIA
Smēķēšana var kaitēt spermatozoīdiem un samazināt auglību