TEKSTuāla draza savādākā skatījumā

Kā nenošaut bērnu?

Kā nenošaut bērnu? (5 komentāri)

Laila Pakalniņa 2005-01-05 21:45:51 Proza
Saistoši un aizkustinoši. Ņemts no šejienes.


Ziemā, paldies dievam, nevar dedzināt kūlu

Iela bija apledojusi, un, iespējams, cilvēks bija kritis un sasitis galvu, bet varbūt šī pasaule kādu laiku bija viņu pametusi tāpēc, ka viņš dzēra. Un nu, ieraudzījis mašīnu, kas tuvojās, viņš māja ar abām rokām kā uz neapdzīvotas salas izskalots Robinsons. Viņš gribēja zināt, kurš šodien datums.

Bija agrs 2005.gads, gaisa kvalitāte pilsētā bija izteikti slikta. Kā vēsta ziņu aģentūra — iedzīvotāju sociālā aktivitāte gadu mijā (tai skaitā aktīva pirotehnikas lietošana) atspoguļojas gaisa kvalitātes indeksā. Un zema ziemas saule iespļāva cilvēkam acīs spilgtu patiesību par pasaules (ne)kārtību.

Iespējams, gadsimtos lielākā dabas katastrofa bija nobīdījusi Zemes asi. Iespējams, bija notikušas izmaiņas gravitācijā.

No debesīm nokrita lidmašīna Vilga. Taču lidmašīnas pagājušogad Latvijā krita vēl pirms iespējamajām globālajām novirzēm. Un bez kara. Decembra beigās nokrita trešā lidmašīna gadā un Latvijā aviokatastrofās bojā gāja ceturtais un piektais cilvēks.

No debesīm bērna pierē iekrita lode. Bez kara. Ģimene stāvēja pagalmā. Bija svētki, viņu bērns saļima. Pat ja tā lode skrēja rikošetā no mākoņa, kādam tobrīd rokās bija kaujas ierocis, ar kuru viņš izcīnīja savu Jaungada prieku. Un tagad pēc cīņas šis cilvēks ir it kā vēl vairāk atmiņu zaudējis nekā uz slidenas ielas nokritis, it kā vēl vairāk nemaņā par bērnu, kam no galvas izoperēta viņa ieroča raidīta lode. Kaujinieka drosme ir izlietota, bet viņa sašautajai meitenei reanimācijā joprojām mākslīgi ventilē plaušas.

Citā reanimācijā svētkos glāba citu meiteni. Viņa saindējās, lietojot alkoholu, kas iegādāts nelegālā tirgotavā Gulbenes rajonā. Bērna mātei piespriests 10 latu naudassods.

Savukārt divdesmitgadīgās Agneses lietotais alkohols varbūt arī bija kvalitatīvs, taču viņa sēdās pie auto stūres, un vēl viens bērns — desmitgadīga meitene tika nogādāts slimnīcā, jo viņu notrieca Agneses vadītā Mazda.

Cita tikpat veca Agnese — triju mazu bērnu māte — saņēma Rīgas domes svētku pabalstu maznodrošinātajiem, par kuru jēdza iegādāties vien margarīnu un maizi savām septiņus un četrus gadus vecajām meitām, aizdomīgu piena maisījumu savam nepilnu mēnesi vecajam dēlam un šķidrumu ar alkoholam raksturīgu smaku sev. Tāpēc šie svētki mazajam puisītim bija jāpavada slimnīcā, bet meitenēm krīzes centrā Dardedze.

Jēkabs Liepājā jauca nost skursteni. Viņš izkrita no pacēlāja kastes un notikuma vietā mira. Viņam bija septiņdesmit septiņi gadi, un viņš nebija piesprādzējies ar drošības jostu.

Iespējams, Jēkabs nekad nelietoja drošības jostu. Iespējams, Vilgas pieredzējušais pilots bija pieradis lidot ar lidmašīnu, kam atkārtoti noteikts aizliegums lidot, jo tehniskajā pārbaudē konstatēti 35 būtiski trūkumi. Iespējams, Agnese dzērumā pie stūres nesēdās pirmoreiz. Iespējams, šis nebija pirmais Jaunais gads, kuru kāds cilvēks sveica ar šāvieniem no kaujas ieroča. Līdz šim nekas taču nebija noticis.

Bija agrs 2005.gads. Pamanījuši zemu lidojošu helikopteru, cilvēki no salas tam nemāja. Viņi negribēja zināt, kāds šodien datums.

Ziemassvētkos nomaļajās Andamanu un Nikobaru salās dzīvojošās tā saucamās primitīvās ciltis uzkāpa kalnos, jo, iespējams, pamanīja izmaiņas putnu un dzīvnieku uzvedībā. Dienvidāzijas civilizētajās piekrastēs cilvēki nepamanīja neko un palika uz vietas. Cunami tur nogalināja vairāk nekā 144 000 cilvēku.

Kad Indijas krasta apsardzes helikopters pēc traģēdijas lidoja virs Sentinelas salas un nometa tur pārtiku un ūdeni, vietējo cilšu pārstāvji, kurus speciālisti uzskata par vienu no nedaudzajām paleolīta laikmeta liecībām, no lokiem apšaudīja lidaparātu, tādējādi skaidri apliecinot gan to, ka ir izdzīvojuši, gan savu attieksmi pret mūsdienu civilizāciju.

Mēs zinām, kurš šodien datums, bet viņi, visticamāk, zina, kā nenošaut bērnu.

Komentāri


001. amalija 2005-01-06 16:07:44
Kaads gariigais staavoklis liek Tev izveeleeties sos gabalus??
un atbildi tak!

002. Mis [ esmu te ] 2005-01-06 22:28:01
Katru dienu tachu kaut kaadas shaizes notiek.. vieniigi mees censhamies par vinjaam nedomaat tik ilgi, kameer vinjas neskar muus pashus. Un galu galaa - mees jau nevaram arii izraudaat visas pasaules beedas kaa karalis no "Kakjiisha dzirnavinjaam".
Varbuut tu paarmainjas peec vareetu uzraxtiit, cik cilveekiem shodien beerninji piedzima, cik pamodaas no komas, cik vinneeja loterejaa, cik izglaabaas no briesmaam utt :)

003. AnetiX 2005-01-07 15:23:08
Ja avīzēs rakstītu tikai labo, tad avīzes neeksistētu. Cilvēkiem intresē tikai ļaunais...

004. Sandra 2005-01-13 15:46:48
Luuk, kaut ko taadu es daudz labpraataak lasiitu 'sensacionaalo zinju' vietaa.
Labi, ir mazliet druuma pieskanja, bet taada shiim zinjaam piederaas labaak nekaa taa, kas pieshkjir ljaunajam sensacionalitaati un ljauj par to sashutinaaties nevis skumt. Varbuut, ja cilveeki saprastu, ka vinjiem nevajag lasiit un sashutinaaties, bet vajag lasiit kaut ko labu un izgliitojoshu, aviizes arii kljuutu labsirdiigaakas.

005. Julija polishkua [ esmu te ] 2006-07-06 13:12:05
Tas ir viss superiigi bet bernus var iekaut

ŠEIT ATKRITUMUS IZMEST AIZLIEGTS
Apnicis katru reizi no jauna aizpildīt pirmos 3 laukus? Spied!Netiks publicēts, kamēr netiks ieviesta antispama sistēma.

Ja raksti mājaslapas adresi, neaizmirsti http://.Neaizmirsti, ka jebkāda offtopika vieta ir tur, nevis šeit!

Skaitītājs

Unikālie hosti
Šodien:7
Vakar:38
Ra:47
Smēķēšana grūtniecības laikā kaitē Jūsu bērnam